Kolejna „wyprawa” na warsztaty kreatywności - Górzno 5 i 6 marca 2020 r.

Kolejna grupa uczniów naszej szkoły, klasy: I, II, VII i VIII wraz ze swoimi wychowawcami, wybrała się na dwudniowe warsztaty do Ośrodka Edukacji Ekologicznej Wilga w Górznie. Dla niektórych dzieci była to pierwsza wycieczka z noclegiem poza domem, ale nikt nie miał czasu tęsknić, bo program zajęć był napięty: wyprawa do Rezerwatu Przyrody Szumny Zdrój ścieżką wiodącą dookoła Jeziora Górzno oraz warsztaty przygotowane przez przewodników Ośrodka Wilga. Na trasie wycieczki pan przewodnik zapoznał dzieci z historią Górzna, uczył rozpoznawania wybranych gatunków drzew, a także omówił budowę warstwową lasu oraz pokazał typową roślinność występującą w poszczególnych warstwach. Dzieci prowadziły również obserwację ptaków środowiska wodno-błotnego.

Po zakończonej wycieczce każdy z uczestników miał ugruntowane wiadomości z zakresu rozpoznawania wybranych gatunków roślin i zwierząt. Prowadzący starał się również zaszczepić wrażliwość przyrodniczą oraz zdolność oceny niewłaściwego zachowania się innych wobec przyrody i sposobów reagowania na nie. Pan przewodnik zauważył, że nasze dzieci wykazały się dużym zaangażowaniem i aktywnością podczas zajęć oraz chętnie wykonywały zaproponowane zadania. Uczniowie uczestniczyli również w zajęciach kreatywności, m.in. odgrywali scenki reklamując wymyślony przez siebie produkt na rynku najmniejszego miasta w Polsce, jakim jest właśnie Górzno. Na uczestników wycieczki czekały również miłe niespodzianki w postaci upominków wyzwalających kreatywność.

Wszyscy uczniowie wrócili z wycieczki zadowoleni, dotlenieni, z pomysłami
na kreatywne spędzanie wolnego czasu.

Zapraszamy do galerii zdjęć

 
Szkolna zbiórka „Pomóż zwierzakom”

Trwająca od 10 lutego 2020 roku szkolna zbiórka „Pomóż zwierzakom” dobiegła końca.

W tym roku dzieci i uczniowie szkoły również chętnie włączyli się do akcji charytatywnej i wsparli jej działania. Wspólnie z Samorządem Szkolnym sprzedaliśmy ręcznie wykonane karty walentynkowe na kwotę 200 zł.

Serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom o „wiekich sercach”, którzy przekazali potrzebne rzeczy dla zwierząt ze schroniska „Kundelkowisko” przy S.O. S. Dalmatyńczyki znajdującego się w gminie Fabianki. Zgromadzone fundusze, karma dla zwierząt, koce, pościel i kołdry zostały zapakowane i zawiezione do Schroniska.

Za wsparcie dziękuje organizator i Samorząd Szkolny

 
Karnawałowy zawrót głowy

Karnawałowy zawrót głowy trwał w naszej szkole od 10 lutego. Tego dnia dzieci z oddziałów przedszkolnych i klas I-III dowiedziały się, jakie są tradycje karnawałowe w Polsce i na świecie. Z karnawałem kojarzą się również słodkości, dlatego też kolejnego dnia dzieci uczestniczyły w „Warsztatach lizakowych” (zobacz galerię zdjęć). Podczas tego spotkania dzieci dowiedziały się, z czego robi się słodycze i samodzielnie wykonały lizaki w dwóch smakach i kształtach, a ich słodki zapach unosił się w całej szkole. Każda kolejna grupa dzieci nie mogła wprost doczekać się spotkania z organizatorami.  Małymi krokami zbliżaliśmy się do balu. Pamiętaliśmy o wykonaniu zaproszeń dla rodziców, których nie mogło zabraknąć podczas zabawy. Dlatego dzieci z oddziałów przedszkolnych zaprojektowały i ozdobiły zaproszenia a starsi uczniowie samodzielnie je zredagowali. Utrzymując się w klimacie dobrej zabawy w kolejnych dniach dzieci wykonały „Fantazyjne maski karnawałowe” oraz projektowały stroje balowe (przejdź do galerii zdjęć). Wspólnie z wychowawcami ułożyły balowe rymowanki, okrzyki i zaklęcia.Wszystkie te przygotowania zwieńczone zostały w dniu 19 lutego. Właśnie tego dnia barwnym korowodem poprowadzonym przez bajkową postać Elsy, w którą wcieliła się Pani Dyrektor, dzieci i rodzice w cudownych przebraniach i dobrych humorach zawitali do „Sali balowej”. Wstęgę do „Balu nad balami” wraz z Dyrekcją szkoły przecinała najmłodsza wychowanka Marcelinka. Piosenka z bajki „Królowa Śniegu” zabrzmiała na powitanie korowodu, a wszystkich uczestników oficjalnie powitała Dyrektor szkoły, wręczyła klucz do sali i życzyła gościom udanej zabawy. Przebrane dzieci, nauczyciele i rodzice, zaproszony DJ, skoczna muzyka, kolorowe światła, dziesiątki balonów wprowadziły niezwykły klimat. Bawiły się dzieci i dorośli. Dużym powodzeniem cieszyły się zdjęcia z fotobudki, które uwieczniły ten niezapomniany dzień. Dzieci mogły nabyć atrakcyjne gadżety karnawałowe, a dorosłym zaproponowaliśmy słodką kawiarenkę.Bal wraz z rodzicami dał dzieciom wiele radości i był okazją do radosnego spędzenia czasu. Duma rozpierała wszystkie maluchy, gdy wkraczały na niego ze swoimi pięknie ubranymi rodzicami, bo największym szczęściem dla dzieci jest przeżycie dzieciństwa wspólnie z bliskimi osobami.

Ta niezapomniana atmosfera to wspólny sukces dzieci, rodziców i nauczycieli, dlatego będziemy chętnie wracać myślami do tych chwil - zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmiku


Popatrzcie jak dopisywały nam nastroje…- zapraszamy do galerii zdjęć

 
Dzień Kota

W dniu 17 lutego dzieci z oddziałów przedszkolnych obchodziły nietypowe święto - „Święto Kota”. Wszystkie przedszkolaki zamieniły się tego dnia w kociaki, tańczyły przy muzyce, oglądały ilustracje przedstawiające milusińskie zwierzątka i dowiedziały się wiele ciekawych rzeczy na ich temat. Brały również udział w zabawach, m.in. takich jak: „Zwijanie kłębka wełny”, „Picie mleka”, „Kocie smakołyki”, „Z jakiej bajki ten kot uciekł ”. Ogłoszono zbiórkę karmy dla kotów ze schroniska. Ten dzień był pełen wrażeń.  Wszystkie dzieci wspaniale się bawiły i na długo będą miały to niecodzienne wydarzenie w pamięci.

Zapraszamy do galerii prac

 
Walentynki w naszej szkole

„Już przeminął czas choinki, czas wysyłać walentynki!!!”

Zwyczaje walentynkowe już na stałe zakorzeniły się w naszej szkole. Apel z okazji walentynek odbył się dnia 14 lutego 2020 roku. Samorząd Uczniowski już kilka dni wcześniej rozpoczął przygotowania do tego szczególnego dnia. Przygotował różne ozdoby, którymi potem udekorował aulę i korytarze szkolne. Z okazji Dnia Zakochanych Samorząd zorganizował „pocztę walentynkową”. Zostało ustawione kolorowe pudełko, do którego uczniowie mogli wrzucać swoje kartki z wyrazami sympatii dla koleżanek i kolegów. Każdy w głębi serca miał nadzieję, że wysłanniczki amora dotrą również do niego, bo jak tu nie dostać walentynki w Dzień Świętego Walentego. Uczniowie klas starszych przygotowali również krótką historię walentynek oraz przedstawili wiersze i przepiękne piosenki o miłości. Na apelu podsumowano również pracę Samorządu Uczniowskiego za I półrocze, a także rozstrzygnięto konkursy szkolne, m.in. na najsympatyczniejszą koleżankę i kolegę z klasy czy też nagrodzono uczniów za 100% frekwencję.

Walentynki w oddziałach przedszkolnych

Walentynki były dla dzieci z oddziałów przedszkolnych prawdziwym, czerwonym dniem miłości i przyjaźni. Tego dnia dzieci ubrały się na czerwono i tym samym zapoczątkowały dzień miłych wrażeń. Dzieci wzięły udział w różnych zabawach związanych z walentynkami m.in.: szukały drugiej połówki serca, rozwiązywały zagadki dotyczące bohaterów bajek, bawiły się serduszkami i balonami. Na koniec każde dziecko wykonało walentynkę dla rodziców oraz pokolorowało serduszko z masy solnej. Każde dziecko otrzymało lizaka w kształcie serduszka. To był naprawdę „dzień zakochanych”, a dzieci wychodząc z przedszkola zabierały wykonane własnoręcznie walentynki dla najbardziej ukochanych osób w rodzinie.

To był dzień pełen pozytywnych wrażeń. Wszyscy wspaniale się bawili.

Zapraszamy do galerii zdjęć

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 1 z 78