Wycieczka do Multikina

W dniu 04.12.2019 r. dzieci z klas I-III pod opieką wychowawców odbyły wycieczkę do Multikina we Włocławku na film pt. „Kraina Lodu 2”.

Celem wycieczki było rozwijanie wrażliwości estetycznej poprzez aktywny odbiór sztuki filmowej, kształtowanie nawyków kulturalnego zachowania się w miejscach publicznych, integracja uczniów naszej szkoły oraz wzmacnianie więzi koleżeńskich.

Dzieci miło spędziły czas oglądając animowaną baśń Disneya o przygodach grupy przyjaciół w kolorowym świecie magii. Film dostarczył widzom ogromnej masy wzruszeń, opowiadając o wartości rodziny i poświęceniu dla innych.

 
Lekcja biblioteczna ,,Stanisław Wyspiański Art…”

W dniu 29.11.2019 uczniowie klas VI-VIII wzięli udział w lekcji bibliotecznej ,,Stanisław Wyspiański Art…”.

Spotkanie odbyło się w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Zdzisława Arentowicza we Włocławku.

Podczas ciekawego wykładu młodzież miała możliwość zapoznania się z twórczością i biografią wybitnego artysty.

Zapraszamy do galerii zdjęć

 
Zapraszamy do udziału w akcji

 

Podopieczni "Malucha" - placówki opiekuńczo-wychowawczej przy ulicy Sielskiej we Włocławku zwracają się z prośbą o przekazanie następujących rzeczy:

  • Artykuły higieniczne: pampersy (rozmiar 4 i 5), chusteczki higieniczne, chusteczki nawilżone, pomadki ochronne dla dzieci, krem z filtrem na lato i zimę, szczotki do włosów, spinki, frotki do włosów, szczoteczki i pasta do zębów dla dzieci itp.
  • Artykuły szkolne (nowe): kredki, plastelina, farby plakatowe, nożyczki, klej w sztyfcie, blok techniczny z kolorowymi kartkami A4, wycinanki samoprzylepne A4

Zainteresowane osoby prosimy o przekazywanie w/w środków wychowawcom klas do 06.12.2019.

Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat.

 
Andrzejki wśród najmłodszych

 

 

Andrzejki to czas wróżb i przepowiedni, których oczywiście nie mogło zabraknąć w naszej szkole. W dniu 29 listopada 2019 roku było inaczej niż zwykle, gdyż już od rana dało się odczuć tajemniczą atmosferę. Do klas zawitały tajemnicze postaci. Dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz klas I-III  przebrane za wróżki, wróżbitów, cyganki uczestniczyły w andrzejkowych zabawach.

W tym wyjątkowym dniu, każdy uczestnik zabawy, mógł poznać swoją przyszłość. Dzięki wróżbom wszyscy chętni mogli uchylić rąbka tajemnicy swojej przyszłości w różnych interesujących ich dziedzinach życia jak: uczucia, finanse, osiągnięcia szkolne lub zawodowe. Kolejnym i najbardziej wyczekiwanym punktem programu były zabawy taneczne przy muzyce. Andrzejkowe hulanki i swawole żal było kończyć. Po kilku godzinach wspólnych zabaw i szaleństw uczniowie wrócili do domów w wyśmienitych humorach. To był radosny i tajemniczy dzień.

Zapraszamy do galerii zdjęć


 

 
Spotkanie z pielęgniarką

W ramach realizacji tematyki prozdrowotnej w dniu 26 listopada odbyło się spotkanie z pielęgniarką Panią Ewą Szmajdą. Dotyczyło ono higienicznego trybu życia, prawidłowego odżywiania się i zapobiegania chorobom. Pani pielęgniarka zaprezentowała dzieciom rekwizyty potrzebne lekarzowi i pielęgniarce w codziennej pracy – termometr, strzykawki, bandaże i wyjaśniła, do czego służą. Opowiedziała dzieciom o higienie jamy ustnej
i zaprezentowała prawidłową technikę mycia zębów. Pani pielęgniarka uświadomiła dzieciom konieczność przyjmowania leków w czasie choroby, zaleconych przez lekarza i podawanych wyłącznie przez rodziców. Tematykę poruszaną na spotkaniu odzwierciedlały rysunki i plakaty dekorujące sale.


Dziękujemy Pani Ewie za poświęcony czas i miłe spotkanie.

Po wizycie dzieci rozpoczęły zabawę tematyczną… zobaczcie, jaką przechodząc do galerii zdjęć

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 1 z 74